GÖRECEĞİNİZ EN KUVVETLİ KORUNMA DUASI

  Kendisinin sürekli korkutuldunu artık aklını kaybetmek üzere olduğunu aktaran zat Ebü bin Abbasa Hz Mevlananın ustası Hz Tirmizi bu duayı öğreterek onu bu dertten kurtardı ve ”Öğrettiğim bu duayı herkese öğret ki kıtamıza cin değil şeytan bile yaklaşamasın.”

  Dua:
  Ve kâle elûguz ibnulkiyye Vesia kursiyyuhus semâvâti vel ard(arda), ve lâ yeûduhu hıfzuhumâ ve huvel aliyyul azîm(azîmu).
  Ve kul rabbi edhılnî ve ulkiye bin muhammed elûguz mudhale sıdkın ve ahricnî ve ulkiye bin muhammed elûguz muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrân.
  Kâle elûguz ibnulkiyye eûzu bi rabbin nas ve felak.
  Melikin nâs, İlâhin nâs, Min şerril vesvâsil hannâs
  Ellezî yuvesvisu fî sudûrin nâs
  Minel cinneti ven nâs ve Min şerri mâ halak Ve min şerri gâsikın izâ vekab Ve min şerrin neffâsâti fîl ukadi. Ve min şerri hâsidin izâ hased.

  Meali:
  O’nun kürsüsü gökleri ve yeri kaplamıştır. Ve o ikisini muhafaza etmek (yerlerin ve göklerin dengesini korumak, gözetmek), Kendisine zor gelmez ve O Alâ’dır (çok yücedir), Azîm’dir (çok büyüktür).
  “Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.”
  “Ben, insanların ve Felâk’ın Rabbine sığınırım.”
  İnsanların melikine (mâlikine). İnsanların İlâhı’na (sığınırım). Gizlice, sinsi sinsi vesveseler verenin şerrinden.
  Ki o (hannas), insanların göğüslerine vesvese verir.
  İnsanlardan ve cinlerden ve Yarattıklarının şerrinden. Ve karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden. Ve düğümlere üfleyenlerin şerrinden. Ve haset ettiği zaman, haset edenin şerrinden.

Yayınlayan

“GÖRECEĞİNİZ EN KUVVETLİ KORUNMA DUASI” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir