70 bin Kelime-i Tevhid Okumak

 

Allah dostlarindan bir zat, 70 bin kelime-i Tevhid cekmis, fakat sevabini hic kimseye bagislamayip hediye etmemis duasini etmemis, öyle bekliyormus. 

Bu muhterem zat, bir gün bir ziyafette yemek yerken, hal ve kesif ehli, irfan sahibi bir genc, elini yemege götürür götürmez aglamaya basladigini görmüs. O gence:

— Ne oldu, bir derdin mi var? Hastamisin bir yerin mi agriyor felan deyenlere Genc:

— Cehennemi gördüm, annemin orada azab cektigini gördüm, görüyorum onun icin agladim diye cevab vermis.

Allah dostu okudugu 70 bin kelime-i Tevhidin savabini, hemen bagislam

— Ya Rabbi! Biliyorsun ki; Tevhid kelimesini Lâ ilâhe illallah cümlesini 70 bin kere okudum. Iste onun sevabini bu cocugun annesinin ruhuna azabtan kurtulmasi icin hediye ediyorum! diye hediye edivermis.

Allah’in sevgili kulu bu hediyeyi eder etmez, cocuk gülümsemis, ve annem cehennemden kurtuldu diye sevinmis. Ve yemek yemege baslamis.

Allah dostu bu muhterem zat:

— 70 bin kere kelime-i tevhidi okuyan veya okuyup baskasina hediye edildigi takdirde cehennem azabindan kurtulusa sebeb olur. Hadis-i serifi aklima geldi, okudum ve Hadisin dogruluguna inandim demistir.

AÇIKLAMA: 

Kelime-i Tevhid okuyan cennete gidecek ve Allahin lutfuna erecektir. 70 bin kelime-i Tevhid okumak icin Allah’in dostu ve ehli olan muhteremlerce mâlumdur. Hatta halkimiz arasinda da 70 bin kelime-i Tevhid okumak meshurdur.

Sevgili Peygamber (Aleyhisselâm) Efendimiz, Hadis-i seriflerinde: 

TAHASSÜN DUASI

 

TAHASSÜN DUASI

Zararlardan korunmak Cinlerin ve şeytanların saldırmasından ve zarar vermelerinden muhafaza olunmak için

Tahassün duası

Her türlü afattan cinlerin ve şeytanların zararlarından tasallutlarından ve zararlarından emin olmak istiyorsan bu duayı sürekli okumalısın sabah ve akşam 7 kere okunmalı , okuma esnasında tarif edildiği gibi hareket edilmeli. Biiznillah hiç bir şey zarar veremez. Bu bir kalkan gibidir. bu kalkan ile Allah’a sığınıldığında yapılan tüm saldırılar boşa gider. hiçbir zarar sana erişemez. Nasıl kalkan sana gelen saldırılarla senin aranda bir engel oluşturuyorsa bu da öyledir.

Okuma esnasında eğer sadece kendin için okuyorsan yerleri geldikçe tahassuntü, eksamtü,tevekkeltü,dahaltü kelimeleri okunur eğer aileni vs. bir kaç kişiyi aynı çember içine almak istersen tahassanna, eksamna, tevekkelna, dahalna kelimeleri okunacaktır. Aşağıdaki açıklamalarıda okuyunuz.

(KENDİNE OKURSAN)
Tahassantü bi zil mülkü vel melekût. Ve aksamtü zil ıizzeti vel ceberût. Ve tevekkeltü alel hayyil kayyümüllezi lâ yenamü ve lâ yemût. Dehaltü fî hıfzillah Dehaltü fî emânillah Dehaltü fî hızillah. bihakkı

(burada ker kelime okunurken sağ elin küçük parmakları teker teker kapatılacak)

kêf , hâ , yâ , ayn, sâd, küfiytü

( buradaki kelimeler okunurkende sağ elin baş parmağından başlayarak parmaklar teker teker her harfte bir parmak açılacak)

Hâ , mîm , Ayn, Sîn , kâf, humiytü bi la havle ve la kuvvete illabillahil aliyyil azıymi tevekkeltü alâ rabbî ve rabbiküm mâ min dâbbetin illa hüve ahizum binasıyetiha inne rabbî alâ sıratim müstekıym. Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin zil hulukil azıym. Ve alâ âlihi ve sahbihi bi adedi ıilmillahil azıym. Velhamdü lillahi rabbil alemiyn.

(ÇOĞUL – AİLENLE,ÇOCUKLARINA FALAN OKURKEN)

tahassanna bi zil mülkü vel melekût. Ve aksamna zil ıizzeti vel ceberût. Ve tevekkelna alel hayyil kayyümüllezi lâ yenamü ve lâ yemût. dehalnâ fî hıfzillah dehalnâ fî emânillah dehalnâ fî hızillah. bihakkı

(burada ker kelime okunurken sağ elin küçük parmakları teker teker kapatılacak)

kêf , hâ , yâ , ayn, sâd, küfiytü

( buradaki kelimeler okunurkende sağ elin baş parmağından başlayarak parmaklar teker teker her harfte bir parmak açılacak)

Hâ , mîm , Ayn, Sîn , kâf, humiytü bi la havle ve la kuvvete illabillahil aliyyil azıymi tevekkeltü alâ rabbî ve rabbiküm mâ min dâbbetin illa hüve ahizum binasıyetiha inne rabbî alâ sıratim müstekıym. Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin zil hulukil azıym. Ve alâ âlihi ve sahbihi bi adedi ıilmillahil azıym. Velhamdü lillahi rabbil alemiyn.

 

Cin savar

    Bir kişi cinlerden rahatsız oluyorsa, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri bir tavanın içine bir yemek kaşığı üzerlik tohumu, bir yemek kaşığı Çörek otu, bir yemek kaşığı Susam, bir yemek kaşığı Kişniş, çekilmemiş ve kavrulmamış Kahve ve 7 adet defne yaprağı konulur ve kavrulur (her seferinde yeni malzemeler kullanılır). Çıkan duman ağzından burnundan çekilirse o kişiyi ya da yapılan mekanı kötü ve azgın olan cinler Allah’ın izniyle terk eder.

MUSKA TAŞIMAK BİDAT VEYA ŞİRK MİDİR?

Aziz kardeşim! Kuran’ı Kerim den bir ayetin yazılıp taşıması neden şirk olsun ki. Başta Efendimiz (sallallahü aleyhi ve selem) olmak üzere Allah’ın veli kullarına dahi dil uzatan kişiler ki; (bunlar daha çok vahhabidirler) her şeye şirk, bidat deyip hatta bir mümin kardeşimize bile kâfir sıfatı ile sıfatlandırmaya çalışan aklı kıt maneviyatsız insanlara aklen ve ilmen cevabımız şudur ki:

Bir hadisi şerifte Efendimiz (sallallahü aleyhi ve selem) buyurdu ki: “Sizden biriniz bir mümin kardeşine kâfir derse bu söz kendine döner ve kendisi kâfir olur”

Sanki dini babalarının diniymiş gibi insanları dinden çıkartıyorlar ve kâfir diyorlar. İslam dini hayat vermek için gelmiştir. Öldürmek ve öldürtmek için değil. Bu insanlar hemen kestirip atıyorlar ve öldürüyorlar. Hâşâ Efendimiz (sallallahü aleyhi ve selem) için ” O ölüp gitmiştir ” diyorlar. “O artık fayda vermez” diyorlar.”O da bizim gibi insan” diyorlar.

Ey deli insan; Bu âlemler onun hürmetine yaratıldı.

وما أرسلناك إلَّا رحمة للعالمين

“Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik” ( Enbiya suresi 107. Ayet )

Ne yani Efendimiz (sallallahü aleyhi ve selem ) ahirete intikal ettide rahmet kesildi mi? Allah (celle celalühü )  :

ولَا تقولوا لمن يقتل في سبيل اللهِ أموات بل أحياء ولكن لَا تشعرون

” Allah yolunda ölenlere ölü demeyiniz. Asıl yaşayanlar onlardır ” ( Bakara suresi 154 )

Şimdi derler ki: ” Bu şehitler içindir ” . Bire zındık imanı olmayan nasıl şehit olabilir. Bu imanı anlatan ve Allah’a yaklaşma vesilesi olan Muhammed Mustafa (sallallahü aleyhi ve selem) şehitlerin imamı nasıl olabilir. İşte ayette dediği gibi bunu siz anlayamazsınız. Şeytan sağ mıdır? Yeryüzünde midir? Dünyayı anında dolaşıp insanları hataya ve şirke düşürüyor mu? Buna bir itirazın var mı? Peki, Allah’ın sevgilim dediği bir Peygamber niçin ümmetine yardım etmesin. Allah’a ve Peygamberine gönül vermiş ve Allah’u Teâlâ’nın nurunda hayat bulmuş neden himmet etmesin. Neuzubillah bunlar şeytandan aşağılar mı?

Sen ruh nedir bilir misin? Ruh Allah’ın bir emridir. Sırrından bir sırdır. Allah’ın kudretidir. Beden ölür ruh ölmez. Allah dilerse o ruhaniyeti yardıma gönderir. Allah’ın Peygamberlerine ve dostlarına dil uzatanın Allah dilini koparsın. Her iki cihanda da yüzleri kara olsun.  Vesilesiz vasıtasız hiçbir yere ulaşılmaz. Allah’u Teâlâ Hazretleri bile kulu ve Resulü olan Muhammed Mustafa (sallallahü aleyhi ve selem)’e Cibril-i Emin vasıtası ile nurlu ve kutsi ayetlerini göndermedi mi? Allah’u Teâlâ’nın Cebrail’e ihtiyacı mı vardı? Direkt Peygamberine ayetleri gönderemez miydi? Bu bize vesilesiz ve vasıtasız Allah’a ulaşılamayacağının en büyük örneğidir. Kafa gözü ile bakarsan Kâbe taş değil mi? Taş yığınlarına mı secde ediyorsun? Allah ayette buyurduğu gibi:

فليعبدوا رب هذا البيت

” Bu beytin Rabbi olan Allah’a taparım ve ibadet ederim ” ( Gureyş suresi 3. Ayet )

Şimdi siz bize bir ayet ile cevap verirsiniz. ” O müşriklere sorulduğu zaman. Niçin putlara tapıyorsunuz? Onlarda derler ki; Bizi Allah’a yaklaştırsın diye. Biz bu kişileri putlaştırmıyoruz. Onlara secde etmiyoruz. İmamsız cemaat olmaz. Onları seviyor ve hürmet gösteriyoruz “.  O müşrikler o putlara secde ediyordu ve onlar müşrik idi. Bizler Müslüman’ız, ehli-sünnet vel-cemaatiz. Nusha taşıma konusuna gelince.

Adam namaz kılmaz, abdest almaz, kerhaneden birahaneden çıkmaz da boynuna nusha asar “Bu beni koruyor” derse işte bu şirk olur. Harama helale dikkat eder, namazlı abdestli olduğu sürece Allah’u Teâlâ’nın ayetine tanzim ve hürmet göstererek taşırsa bu onu korur ve muhafaza eder.

Kulak Daveti

Bir kişi hakkında bilgi almak veya bir konu ile ilgili istihare yapmak istersen aşağıdaki esmaları 1.001 defa güzel bir tütsü eşliğinde mum ışığı altında gece saat 01:00 de okursun,

“Hâdí, ḣabír, besîr, mübîn”.

Ayrıca her yüzde bir aşağıdaki dua okunur,

İhdiní yâ hâdí ve eḣbirnî yâ ḣabîr ve ebsırnî yâ basîr ve beyyinlî yâ mübîn

Ardından kimseyle konuşmadan yatılır. İlk geceden faydasını görürsün. 21 gece devam edilir.